Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

Opolanie, dziś bardzo Was o coś proszę!


Dziś przepis na coś fajnego dla dzieci. Opolanki i Opolanie, bo do Was dziś piszę. Popatrzcie proszę na zdjęcia poniżej. To boisko w szkole, do której chodzi dwoje moich dzieci i blisko 500 innych uczniów.  

Na tym boisku są lekcje wychowania fizycznego, na to boisko wychodzą dzieci, które spędzają czas przed lekcjami (lub po lekcjach) z paniami ze świetlicy. Oprócz zdewastowanego asfaltu, który ciągle służy za miejsce do grania w nogę i kopania piłek do bramek bez siatek, jest jeszcze mały plac zabaw, z którego korzystają uczniowie z najmłodszych klas. Ile razy jestem w szkole - zawsze widzę tam dzieci i nauczycieli. Widzę też ich - na razie oczami wyobraźni - na nowym kolorowym i przede wszystkim bezpiecznym boisku. Wiem, że ta wizja jest bardzo realna, ale żeby mogła się spełnić nie wystarczy marzyć, nie wystarczy przeczytać, ba! nie wystarczy nawet napisać i złożyć projekt. Potrzeba chwili zaangażowania i poświęcenia ok. trzech minut na osobę, żeby oddać głos w Budżecie Obywatelskim Miasta Opola. 

W kategorii ogólnomiejskiej mamy 24 projekty. Każdemu z nich  szczerze życzę jak najlepiej, bo każde zgłoszone zadanie świadczy o tym, że rozrasta się świadome obywatelstwo społeczne. Miasto daje nam pieniądze na tacy, a my musimy wiedzieć na co je wydać tak, aby służyło mieszkańcom miasta. Sercem jestem za łąkami kwietnymi, zaczytanym Opolem, placem zabaw dla dorosłych, czy ogrodem wertykalnym. Patrząc jednak na to boisko dla dzieci, mam poczucie, że wymienione projekty to dobra wyższego rzędu. To trochę tak, jakbym zalegała z rachunkami za prąd, ale w sumie to mając trochę pieniędzy, kupiłabym nową torebkę. No nie wyobrażam sobie, żeby nie powalczyć o nowe boisko w XXI wieku. Takie same warunki na WF-ie miałam w 1987 roku. A już warunki na rozbiegu do skoku w dal na pewno były lepsze. Opis całego projektu można przeczytać TUTAJ

Proszenie o głosy nie jest łatwe. Przerabiałam kilka razy i obiecałam sobie - nigdy więcej. Żadnych smsowych głosowań na blog roku, przepis roku i człowieka roku. Moje doświadczenie mówi - to żenujące i podłe doświadczenie. Nie umiem w takie internety. Ale jak to mawiała moja mama - czasami trzeba schować honor do kieszeni. Blog prowadzę od ponad 10 lat, poświęciłam mu dużo czasu i pasji, nie wyobrażam więc sobie, żebym w takiej sprawie nie wykorzystała jego możliwości. Jesteście tu ze mną, czasami czytacie, czasami komentujecie. Jeśli dziś o coś mogę Was prosić - to proszę o głos na nowe boisko dla dzieci ze szkoły nr 21 i mieszkańców centrum, w samym sercu Opola.   


Opolanki i Opolanie, Znajomi i Nieznajomi!

Zagłosujcie proszę na projekt ogólnomiejski 

22/22 

KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 IM. OBROŃCÓW POKOJU W OPOLU

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ


Głosować mogą mieszkańcy Opola, bez limitu wiekowego, czyli nawet najmłodsze pociechy. 

To jeszcze raz :) 

Projekt ogólnomiejski 22/22 

KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 21 IM. OBROŃCÓW POKOJU W OPOLU

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ

DZIĘKUJĘ!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

www.VD.pl
Copyright © bistro mama , Blogger