www.VD.pl leczo| bistro mama bistro mama: leczo - Wszystkie posty
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF
leczo
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą leczo. Pokaż wszystkie posty
Takie trochę inne leczo... z wizytą na Węgierskiej ziemi :)

Takie trochę inne leczo... z wizytą na Węgierskiej ziemi :)


Z leczem to jest tak, że nie ma na nie jednego przepisu. Każdy lubi dodać coś od siebie, doprawić czymś, bez czego sobie potrawy tej nie wyobraża. I ja tak właśnie mam. Bardzo lubię dosypać do lecza kminek mielony. Rodowity Węgier pewnie popukałby się w czoło. Choć na pomysł dodania do tej tradycyjnej węgierskiej potrawy wiśniówki i suszonych śliwek nikt na węgierskiej ziemi się nie pukał ani w czoło, ani w inną część ciała, a jedynie klepano się po brzuchach i proszono o dokładkę :) Nie wiem czy to walory smakowe spowodowały takie jego powodzenie, czy też nasze śląskie stroje zrobiły dobry marketing :) 

Ratatouille pod serową kruszonką

Ratatouille pod serową kruszonką




Poniedziałek :) 

Zgodnie z obietnicą na FB - dzisiaj ratatouille pod serową kruszonką.

Bardzo ciekawy artykuł na temat tego pysznego dania, autorstwa Agnieszki Kręglickiej, można przeczytać tutaj

Pomiędzy leczem a pożywną zupą...

Pomiędzy leczem a pożywną zupą...

Dlaczego 2w1?
Leczo - bo jest cukinia, jest papryka, jest kiełbaska. 
 Choć tu zdania są podzielone. 
Dla jednych leczo to przede wszystkim  papryka, 
dla innych kiełbaska, papryka i pomidory. 
Jest jeszcze grupa, która leczo robi tylko z cukinią :)
Pożywna zupa - bo jest sycąca
 i nie potrzebujemy drugiego dania.
Nie ukrywam, przedobrzyłam z czasem gotowania,
ale nie miało to najmniejszego wpływu na walory smakowe 
tego pysznego dania jednogarnkowego :)



www.VD.pl
Copyright © bistro mama , Blogger